KONST / Litografier / Färglitografi 10974234
*
nr 1097 4234
Mona Huss Walin
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Mona Huss Walin (f. 1944), Grannens äppelträd, PT, 1978, bladets mått: 71x55
Mona Huss Walin, född i Stockholm 1944, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 18:45:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 07:41:32
1
500 kr
19/3 16:48:23
2
350 kr
19/3 16:48:23
1
400 kr (Budbetjänt)
19/3 16:54:52
2
600 kr
20/3 17:55:48
3
700 kr
20/3 17:57:13
2
800 kr
20/3 18:17:35
3
900 kr
20/3 18:28:23
2
1.000 kr
20/3 18:33:53
3
1.300 kr
20/3 18:34:29
2
1.300 kr
20/3 18:34:29
3
1.300 kr (Budbetjänt)
20/3 18:36:43
2
1.400 kr
20/3 18:40:16
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik grannens äppelträd litografi litografier litografiskt blad mona huss walin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Mona Huss Walin
Mona Huss Walin, född i Stockholm 1944, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1097 4234
Mona Huss Walin
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Mona Huss Walin (f. 1944), Grannens äppelträd, PT, 1978, bladets mått: 71x55
Mona Huss Walin, född i Stockholm 1944, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 07:41:32 | 1 | 500 kr |
19/3 16:48:23 | 2 | 350 kr |
19/3 16:48:23 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/3 16:54:52 | 2 | 600 kr |
20/3 17:55:48 | 3 | 700 kr |
20/3 17:57:13 | 2 | 800 kr |
20/3 18:17:35 | 3 | 900 kr |
20/3 18:28:23 | 2 | 1.000 kr |
20/3 18:33:53 | 3 | 1.300 kr |
20/3 18:34:29 | 2 | 1.300 kr |
20/3 18:34:29 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
20/3 18:36:43 | 2 | 1.400 kr |
20/3 18:40:16 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik grannens äppelträd litografi litografier litografiskt blad mona huss walin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01